/Files/images/0505e991dc9a995a5eab38b43f1e869e.gif

Чим зайнятися з дітьми після важкого робочого дня?

Як часто буває, що прийшовши з роботи додому, хочеться відпочити, просто полежати на дивані і щоб ніхто не чіпав. Але не тут-то було, адже вдома чекають дітлахи, які сильно скучили за день і просто вимагають уваги. Звичайно, адже у них ще так багато незвіданого і кожен день таїть в собі море відкриттів, якими потрібно терміново поділитися.

Ситуація неоднозначна, але вирішити її можна. Почати потрібно з того, що коли переступаєте поріг будинку, посміхніться і обійміть діток, приділіть їм хоча б хвилин 15, нехай розкажуть, як пройшов день, що нового сталося в їхньому житті або просто трохи побалуйтесь. Дітям вкрай важлива ваша увага, а її нестача буде провокувати поведінку, що викликає її ще більше, як наприклад істерики, пхикання тощо.

Далі, вкрай спокійно поясніть малюкам, що ви втомилися і тому вам потрібна їхня допомога. Нехай допоможуть вам накрити вечерю, погодувати домашню тварину або поробити інші дрібниці. Такий нехитрий прийом з одного боку займе чадо, з іншого подарує маляті щастя, адже дітки, допомагаючи по дому, відчувають себе дорослішими. А крім того, це розвиває відчуття відповідальності, незалежності та дієздатності.

Ось ви вже повечеряли і є трохи часу на ігри, але сил так і не додалося. Тут вам допоможуть ігри, які мінімізують дії дорослої людини. Однією з таких ігор є гра «Прислів'я». Запропонуйте дитині показати, зобразити або пояснити прислів'я. Багато діток дуже люблять щось зображувати, жестикулювати або хоча б просто кривлятися.

Іншою грою, підходящою для таких випадків, стане «Клякса». Для гри дайте дитині набір фарб, пензлик і листочок паперу, і попросіть зробити пляму будь-якого кольору. Потім, складіть аркуш навпіл і притисніть обидві половинки. Після цього лист розгортають і дитина повинна сказати, що бачить. Така гра розвиває фантазію малюка, а також по обраному кольору і побаченим предметам можна робити висновки про психологічний стан малюка.

Ще одна ідея, яка напевно захопить дитину і дасть вам можливість трохи полежати і відпочити - це гра «Визнач предмет». Запропонуйте малюкові виставити перед вами кілька предметів, наприклад іграшок, і потім нехай спробує придумати загадку про ту чи іншу іграшку, і якщо ви вгадуєте, про що йде мова, тоді він її може прибрати. Така гра теж відмінно розвиває мислення, мовлення і фантазію.

Після невеликого відпочинку, можна приступити і до інших обов'язковим занять, наприклад: купання, підготовки до сну і казки на ніч.

Так ваш день завершиться приємно та з посмішкою на обличчі.

Як провести вихідні дні.

Усі з нетерпінням очікують вихідні дні, як дорослі так і діти. За тиждень організм втомлюється не лише фізично, а й морально. Ваша дитина цілий день перебуває в дошкільному закладі, ввечері вдома майже немає часу на спілкування в родині. Тому у вихідні дні так важливо, якомога більше приділяти уваги один одному у сім'ї, а особливо це потрібно дитині. Все, що ми не встигли розказати, показати дітям у будні дні, ви повинні зробити це за вихідні.
Як же правильно провести вихідні дні з користю для дитини і самих дорослих?

По-перше, необідно як найбільше бувати на свіжому повітрі. Якщо дозволяє погода, відвідайте з дітьми ліс, водойму, парк. Багато молодих сімей полюбляють відпочинок на лоні природи, але все зводиться до вогнища, шашликів та навіть до банальної випивки. А діти в цей час самі по-собі. І чим вони займаються в цей час батьків не дуже турбує, лиш би не заважали дорослим "культурно відпочивати". Користі від такого походу на природу дітям немає, а ось шкоди по-вінця. Адже дії батьків не співпадають з тим, чого їх навчали вихователі. А саме: розводити багаття у лісі, ламати гілки та нищити дерева й кущі, смітити, розпивати алкогольні напої, палити цигарки тощо.

Якщо ви ідете з дітьми на природу, то повинні на все живе звертати увагу, дивуватися, задавати дітям запитання, відповідати на їхні, а ні в якому разі не ігнорувати. Якщо ж можливо ви не знаєте правильної відповіді, то краще не придумуйте щось самі, а пообіцяйте (і обов'язково виконайте) знайти відповідь у книгах, коли повернетесь додому.

По-друге, дітям, та й вам також, корисно побувати в театрі, цирку, зоопарку, на атракціонах. Звичайно це зараз коштує чималих грошей, але години спілкування з дитиною, перегляд вистави з нею, а потім обговорення баченого, захват вашого малюка тим, що це все було разом з вами не має ціни - тому що це спілкування безцінне.

Якщо ж на дворі погода не дозволяє вийти за поріг, то і вдома можна знайти масу цікавого і корисного для спілкування з дитиною: почитати книгу і обговорити прочитане, пограти в шашки, чи шахи, лото, розіграти театральну виставу по знайомій і улюбленій казці. Залучити дитину до спільної хатньої роботи: навести порядок в своєму куточку з іграшками, витерти пил, помити посуд тощо. Все це слід робити так, щоб малюк працював "не з під палки" а із задоволенням: заохочуйте, підбадьорюйте, не скупіться на похвалу. Навіть, якщо розбилась ваша улюблена чашка , заспокойте дитину - то не саме страшне, та й взагалі ви вже давно мріяли купити іншу ще кращу чашку.

Батьки, які люблять своїх дітей, завжди знають, як розумно провести вихідні дні з користю і для себе і, головне, для своєї дитини. Цей "потрачений" час на спілкування з сином чи донькою повернеться до вас сторицею вдячності маленьких сердечок ваших дітей.

Граємось вдома.

Ви навіть не уявляєте собі, скільки різних скарбів є у Вашій квартирі. І всі вони допомагають розвивати дрібну моторику дитячих рученят, тактильну чутливість, пам'ять, мовлення, мислення. Не обов'язково скуповувати всі іграшки в магазині. Виявіть фантазію - і прості, доступні предмети стануть відмінними тренажерами для розвитку Ваших дітей. Сірники, ватяні палички, гудзики, жолуді, каштани... Коли дитина грається із дрібними предметами (звичайно, під наглядом дорослих!), розвивається не тільки дрібна моторика, а й просторове мислення, уява, тактильна чутливість. Із сірників, ватяних паличок, жолудів, каштанів та гудзиків можна викладати різні малюнки, як довільно, так і за схемою. Причому, всі ці предмети можна сполучити в одному малюнку. Починати краще із простих геометричних фігур - квадрата, трикутника, ромба, сонечка, а потім поступово ускладнювати гру. Із сірників, ватяних паличок добре виходять зірки, їжачки, машинки, ялинки, будь-які фігури, в яких є багато прямих ліній. Спочатку малюнок викладає мама, адже малюка потрібно зацікавити. Потім "мистецький твір" можна робити разом. Навіть найменшим дітлахам буде корисно перебирати гудзики - витягати з коробочки і складати назад, нанизувати гудзики на мотузочку, робити намиста і браслети. Тільки при цьому мама повинна бути на сторожі! Як би малюк не взяв іграшку до рота! Якщо дитина зовсім мала, і є велика небезпека, що вона проковтне дрібні деталі, насадіть гудзики різного кольору та розміру на тверду міцну волосінь. Така іграшка може бути і брязкальцем, і рахунковим матеріалом, і наочним приладдям для вивчення кольорів, розміру та лічби.

Кiлькiсть переглядiв: 626

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.