Дідик Вікторія Володимирівна

Посада: практичний психолог
Освіта: вища; спеціальна освіта "Спеціальна освіта (корекційна освіта)"
Кваліфікаційна категорія: «спеціаліст»
Стаж роботи: 3 роки

/Files/images/2780425_7.jpg



Практичний психолог закладу :

  • керується етичним кодексом психолога;
  • дотримується педагогічної етики;
  • будує свою діяльність на основі доброзичливості, довіри в тісному співробітництві з усіма учасниками педагогічного процесу;
  • підвищує рівень психологічних знань вихователів, батьків, дітей;
  • постійно підвищує свій професійний рівень.

Основні завдання психологічної служби закладу:

  • консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процусу;
  • проведення просвітницьких лекцій,тренінгів, семінарів;
  • корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;
  • допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;
  • психологічний супровід обдарованих дітей;
  • психологічний супровід новоприбулих дітей;
  • визначення психологічної готовності дітей 6-річного віку до навчання у школі.

Для чого потрібен психолог?

Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчають ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ,іноді, зберігається така думка, що візитом до цього фахівця підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший справа,якщо необхідность звернутися до дитячого психолога співпадає з капризами, агресивністю, впертістю дитини - і почуттям безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності, позаймається з дитиною, щоб допомогти їй подолати непростий період.

Що робить дитячий психолог?

Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалювати. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.


Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самого різного віку. Найчастіше,психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.


Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина переживає сильний стрес - втрату близьких, фізичний або психологічне насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок ,як готових, так і складених в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети,а заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.


Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому, часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини - батькам варто самим розібратися у власних проблемах,в причинах,що їх викликали і змінити щось у своїй поведінці. Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ЗДО.

«Тільки разом з батьками, спільними зусиллями, педагоги можуть дати дітям велике людське щастя».

Василь Сухомлинський

Саме тому психолог ЗДО №2 «Ромашка» працює над проблемо"Вплив сім`ї на виникнення агресії докільників"

Психолог надає такі послуги:

  • Допомога в адаптації дітей до перебування в ЗДО
  • Індивідуальні консультації;
  • Діагностика готовності дитини до школи;
  • Комплексна діагностика;
  • Проведення тестових бесід;
  • Проведення корекційно-розвивальних занять з дітьми із тривожними, агресивними, гіперактивними проявами;
  • Психологічна допомога щодо подолання невпевненості, сором’язливості і страхів;
  • Участь у батьківських зборах, анкетування батьків (на запит);
  • Проведення тренінгових занять з батьками.
Шановні батьки!
Ми хочемо співпрацювати з вами, разом розгадувати загадки складного, суперечливого, але завжди творчого процесу виховання особистості. Ми прагнемо, щоб батьки стали активними, творчими однодумцями, союзниками у пошуку різноманітних шляхів розвитку дитини.

Коли потрібно звертатись до психолога?

  • Якщо проблема не вирішується тривалий час.
  • Якщо ви знаєте,як вирішити проблему,але вам все-таки потрібна допомога.
  • Якщо вас щось тривожить у дитячій поведінці,але ви не можете зрозуміти причину.
  • Якщо вам здається,що малюк відстає у розвитку від своїх однолітків.(Швидше за все, вам це тільки здається,але краще розставити всі крапки над ” і ” та не мучити дитину порівняннями з іншими дітьми.)
  • Якщо у вас є сімейні проблеми,і це відбивається на дитині.

Затверджено: Директор ЗДО №2 «Ромашка» Горчинська Т.С. __________

Графік роботи на 2022 - 2023н.р. практичного психолога Дідик Вікторії Володимирівни
Дні тижня Інтервали робочого часу
Понеділок 8.00 - 12.00 Корекційно–відновлювана робота з дітьми (групова таіндивідуальна) Індивідуальна психодіагностика. Індивідуальні консультації педагогів та батьків. Оформлення документації.
Вівторок 8.00 - 12.00 Корекційно–відновлювана робота з дітьми (групова та індивідуальна) Оформлення психологічних висновків. Робота з методичною літературою.
Середа 13.00 - 17.00 Корекційно-відновлювана робота з дітьми (індивідуальна) Індивідуальні та сімейні консультації. Участь у батьківських зборах (на запит)
Четвер День методичної роботи практичних психологів. Участь у семінарах, засіданнях психологічної служби міста. Робота з методичною літературою. Оформлення психологічних висновків. Оформлення картотеки, тестотеки. Оформлення документації.
П’ятниця 8.00 - 12.00 Проведення групових корекційно-відновлюваних занять з дітьми. Робота з методичною літературою. Оформлення документації
Кiлькiсть переглядiв: 3273

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.